Loading
BLOG1

Ağız bakımında neler kullanılır?

Ağız ve diş sağlığı; beslenme,konuşma ve estetik açıdan önem taşır. Ağız ve diş sağlığı bozulan kişi yiyecekleri yeterince öğütemez, konuşurken sesleri çıkarmada zorlanır ve estetik görüntüsü hoş olmaz. Ağız bakımında en önemli görev kişinin kendisine düşmektedir. Yeterli zaman ayırarak,sistemli bir şekilde yapılan bakım ile birçok sorunun oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Ağız bakımında neler kullanılır?

Diş fırçası: Düz saplı,baş kısmı kısa ,orta sertlikte naylon kıllara sahip olmalı.45 derece eğimli tutularak dişetinden dışarı doğru oval hareketlerle süpürme hareketi yapılır. Her diş yüzeyi 10 sn fırçalanmalıdır.

Diş macunu: Diş macunu diş fırçasının etkinliğini arttırır. En iyi diş macunu diye bir şey yoktur. Özel durumlarda kullanılan macunlar dışında. Diş fırçalarken tadı ve kokusu size zevk veren macun en iyi diş macunudur.

Diş ipi: Diş fırçasının tam temizleyemediği diş aralarını temizler.

Ağız gargaraları: İçerdikleri maddelerle ağızdaki bakterileri azaltır. Böylece ağız kokusunun azalmasına yardımcı olur. Ama tek başına bir faydası yoktur, ana temizleme yöntemlerine ilavedir.

paylaş

"On the other hand, we denounce with righteous indignation and dislike men who are so beguiled and demoralized by the charms of pleasure of the moment, so blinded by desire, that they cannot foresee the pain and trouble that are bound to ensue; and equal blame belongs to those who fail in their duty through weakness of will, which is the same as saying through shrinking from toil and pain."

10 Haziran 2019Akart DoeJumpo

these matters to this principle of selection: he rejects pleasures to secure other greater pleasures, or else he endures pains to avoid worse pains.

10 Haziran 2019John DoeAkart

Yorum Yapın

NE ARAMAK İSTİYORSUNUZ?