Ağız ve Çene Cerrahisi

Ağız ve Çene Cerrahisi her yaş grubundaki bireylerin ihtiyaç duyabileceği bir ana bilim dalıdır. Ağız ve dişlerin yanı sıra çene bölgesinde yer alan yumuşak doku hastalıklarında ya da bozuklukların düzeltilmesinde gerekli olan tanı ve tedavi uygulamaları için ağız ve çene cerrahisine başvurulur.

Ağız ve çene cerrahisi diş kliniklerinde uzman hekimler aracılığı ile çalışma yapabilen branşlardan biridir. Bu ana bilim dalı çerçevesinde çeşitli problemler için uygulamalar yapılır.

Ağız ve Çene Cerrahisi Çalışma Alanları

Ağız ve Çene Cerrahisi Çalışma Alanları söz konusu olduğunda çeşitli rahatsızlıkların tanı ve tedavisinin yapılmasından bahsedebiliriz. Bireylerin her yaş aralığında karşılaşabileceği sorunlar doğuştan gelebilirken sonradan da ortaya çıkabilmektedir.

Dişlerde ortaya çıkan çekim gereksinimleri normal yollarla olabileceği gibi cerrahi işleme de gerek duyulabilir. Bu tür bir ihtiyaç karşısında ise ağız ve çene cerrahisine hasta yönlendirilir. Dişlerin gömülü olması durumunda da cerrahi operasyonlara gerek duyulmaktadır.