İmplant

Ağız ve diş sağlığı her birey için önemsenmesi gereken bir durumdur. Küçük yaştan itibaren kazandırılması gereken alışkanlıklardan biri de ağız ve diş sağlığı konusunda çocukların bilinçlendirilmesidir. Bunun yanı sıra bireyde ilerleyen yaşlarda dişleri ile ilgili sorunlar oluştuğunda diş hekimlerinden yardım alınması zaruri olur. İmplant uygulamaları modern tedavi yöntemlerinden biridir. Özel Tamdent Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği bu alanda çalışmaları ile öne çıkan bir kuruluştur.

Her alanda yaşanan teknolojik gelişmeler yeni uygulamaların yapılmasına imkân tanımaktadır. Modern tıbbi uygulamalar sayesinde birçok probleme kalıcı olarak çözüm üretilebilirken diş hekimliği açısından da bunun yararları görülmektedir. İmplant adı verilen uygulama da diğer yöntemlere nazaran daha güvenilir ve kalıcı sonuçları ile dikkat çekmektedir.

Ağızda yer alan dişlerde eksilme oluşması sağlığın yanı sıra görsel estetik açısından da istenmeyen sonuçlara yol açacağından bazı tedavi yöntemlerinin uygulanması gerekmektedir. Köprü ya da protez gibi klasik uygulamalardan farklı olarak implant tedavileri kalıcı etkileri ile daha fazla tercih edilmektedir. Bu uygulama insan vücudu ile uyumlu titanyum kullanılarak yapılmaktadır. İnsan sağlığına zararı olmayan titanyumdan üretilen vidalar yapay diş kökü olarak kullanılmaktadır.